Türk Hava Yolları, 10 Haziran 2021 itibariyle Türkiye çıkışlı Birleşik Krallık varışlı seferlerine İstanbul Londra Heathrow, 14 Haziran 2021 itibariyle İstanbul Birmingham ve İstanbul Edinburgh hattında karşılıklı uçuşlarla başlıyor. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 
                                                           
 
 
  Türk Ekspres       
 
 
  Duyuru: THY / Türkiye - Birleşik Krallık Uçuşları Hakkında  
 
  Değerli Yolcularımız,

Türk Hava Yolları, 10 Haziran 2021 itibariyle Türkiye çıkışlı Birleşik Krallık varışlı seferlerine İstanbul Londra Heathrow, 14 Haziran 2021 itibariyle İstanbul Birmingham ve İstanbul Edinburgh hattında karşılıklı uçuşlarla başlıyor.

Birleşik Krallık'a seyahat etmek isteyen İngiliz vatandaşı, İrlanda Cumhuriyeti vatandaşı, Birleşik Krallık'ta oturum kartı sahibi yolcular İngiltere seferleri için bu sayfadaki, Edinburgh seferleri için bu sayfadaki kurallara uygun iş sahibi yolcular seferlere katılabilecektir. Bu koşullara uyan yolcular PLF formunu doldurmaları, 11 yaş ve üzeri yolcuların ilk çıkış noktasından sefer hareket saatinden maksimum 3 gün önce yapılmış COVID-19 negatif test sonucunu ilk çıkış istasyonunda ibraz etmeleri ve yolcuların otel karantinası paketi rezervasyonu olması şartıyla seferlere kabulü sağlanabilecektir. Bunun dışında Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye ve Türkiye üzerinden aktarmalı olarak diğer ülkelere yapılacak uçuşlarda ise herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

 • PLF formuna buradan ulaşabilirsiniz.
 • Karantina otel rezervasyon portalına buradan ulaşabilirsiniz.
 • İngiltere seferleri için kabul gören COVID-19 test tipleri ve şartları, testin düzenlenme dili ve uygulama muafiyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Edinburgh seferleri için kabul gören COVID-19 test tipleri ve şartları, testin düzenlenme dili ve uygulama muafiyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.
 • İngiltere seferleri için uygulama muafiyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.
 • Edinburgh seferleri için uygulama muafiyetlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Süreçte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

*Konuyla ilgili detaylı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen Türk Ekspres Seyahat Danışmanları ile iletişime geçiniz.

Saygılarımızla
Türk Ekspres
 
Lütfen resimleri görüntüleyiniz.
 
  Announcement: Turkish Airlines / Information Regarding Turkey-UK Flights  
 
  Dear Passengers,

As of June 10, 2021 flights departing from Turkey and arriving to the UK start on the Istanbul London Heathrow route and as of June 14, 2021 Istanbul Birmingham and Istanbul Edinburgh routes.

British nationals, nationals of Ireland and UK resident card holders and passengers who have a certain type of job mentioned the link here for England flights and the link here for Edinburgh flights are allowed to enter UK. Passengers are accepted on our flights provided that they complete the PLF form, have a quarantine hotel package booking, submit the Covid-19 negative test result issued maximum 3 days prior to the first scheduled flight at the first departure airport for passengers aged 11 or over. Apart from this, the flights from the UK to Turkey and flights to other countries with stopovers in Turkey continue as scheduled.

 • In order to access the PLF form, please click here.
 • In order to access the quarantine hotel package booking portal, please click here.
 • In order to access the valid Covid-19 test types and conditions, language and exemptions for England flights, please click here
 • In order to access the valid Covid-19 test types and conditions, language and exemptions for Edinburgh flights, please click here.
 • In order to access the application exemptions for England flights, please click here
 • In order to access the application exemptions for Edinburgh flights, please click here.

We will keep you informed regarding all developments.

*For further details regarding this matter and for all other inquiries you may contact Türk Ekspres travel consultants.

Yours faithfully
Türk Ekspres
 
 
 
  Facebook Twitter Linkedin Instagram  
 
 
www.turkekspres.com.tr | pr@turkekspres.com.tr
 
Türk Ekspres Havacılık ve Turizm A.Ş.
Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:19 Detay Plaza B Blok K:3, 34662 Üsküdar / İstanbul, Türkiye
Tel: 0850 811 09 47

© Her Hakkı Saklıdır.
 
İletiyi tarayıcıda görüntülemek için tıklayın. Abonelikten ayrılmak için tıklayın.


Bu içerik MailGraf aracı hizmet sağlayıcısı kullanılarak iletilmiştir.


MailGraf