Türk Ekspres       
 
    English English  
 
  SEYAHAT BÜLTENİ  
 
      Kasım 2020 / Sayı: 73  
 
  10 Kasım  
 
    HABERLER  
 
  Haberler  
 
  - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, 1 Kasım 2020 tarihine kadar alınan karantina kararlarının 16 Kasım 2020 saat 23:59 tarihine kadar uzatılmasına karar verdi. Detaylar için tıklayınız.

- 4 Kasım 2020 tarihinden itibaren Kanada'ya seyahat edecek tüm yolcuların ArriveCAN websitesi veya mobil aplikasyonu üzerinden dijital form doldurması zorunlu hale getirildi. Ayrıntılar için tıklayınız.

- Levi Strauss, American Express Global Business Travel'ın Türkiye temsilcisi Türk Ekspres ile çalışmaya başladı.

- Ülkelerin güncel seyahat politikaları için tıklayınız.
 
 
  Tüm haberler...  
 
    HAVA YOLLARI  
 
  Oman Air   Ercan Havalimanı  
 
  Oman Air ile 30.000 feet yükseklikte temiz hava!

Oman Air uçakları bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için en verimli hava temizleme sistemleri olan yüksek kaliteli HEPA filtreleri ile donatıldı.

  • Hastane standartlarına eşdeğer uluslararası sertifikalı HEPA filtreleri, 0,3 mikron boyutundaki hava parçacıklarının 99.7%'sini yakalar ve bloke eder.
  • Kabin içerisindeki hava her 2-3 dakikada yenilenir.
  • Kabin havasının yaklaşık 40%'ı HEPA filtrelerinden süzülürken, geriye kalan 60%'ı uçağın dışarısından taze şekilde içeriye aktarılmaktadır.
  • HEPA filtrelerinin uzmanlar tarafından düzenli denetimler yapılarak bakımı sağlanmaktadır ve gereken değişimler gerçekleşmektedir.
  Duyuru: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti seyahat süreci ve transfer bilgilendirmesi

KKTC Bakanlar Kurulu kararına istinaden, 20 Ekim tarihinden itibaren adaya giriş yapacak olan tüm kişilerin acente veya otel üzerinden kesinlikle transfer satın almış olması gerekmektedir.

Transferlerini voucher yolu ile ibraz edemeyen kişilerin, alanda polis tarafından bekletilip transferi organize edilene kadar çıkışına izin verilmeyecektir. Bu nedenle daha önce alınmış rezervasyonlarınız ve bundan sonra alınacak yeni rezervasyonlarınızda mutlaka transfer hizmeti alınması gerekmektedir.

Seyahat süreci için tıklayınız.

*Konuyla ilgili detaylı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen Türk Ekspres Seyahat Danışmanları ile iletişime geçiniz.
 
 
  E-xpress Business Travel  
 
  Otel   OTELLER  
 
  Gezi Hotel Bosphorus   Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı  
 
  Gezi Hotel Bosphorus, Güvenli Konaklama programı ile 100'ün üzerinde sağlık ve temizlik protokolü ile sizi tekrar ağırlamaya hazır!

Gezi Hotel Bosphorus'da Kasım ve Aralık aylarında Deluxe Garden View veya Deluxe Park View oda rezervasyonlarınızda geçerli olmak üzere Deluxe Bosphorus View Oda'ya ücretsiz upgrade fırsatı!

Kusursuz ve modern tasarımıyla, Design Hotels Grubu’nun seçkin bir üyesi olan Gezi Hotel Bosphorus ayrıca Marriott Bonvoy programı bünyesinde de yer almaktadır.

Lüksü ve konforu yeniden tanımlayan otelde 67 oda, dört adet toplantı salonu, Ege ve Türk mutfağına özgü otantik lezzetler sunan Blu Restoran & Bar bulunmaktadır.

İstanbul'un kalbinde yer alan Gezi Hotel Bosphorus, Taksim Meydanı'na ve Gezi Parkı'nın dinlendirici yeşil ortamının hemen yanı başında, Taksim meydanına yalnızca birkaç dakika uzaklıktadır. İstiklal Caddesi, Nişantaşı, Tarihi Yarımada ve Boğaziçi'ne kolay ulaşım sağlayan konumuyla Gezi Hotel Bosphorus, aynı zamanda sanat etkinlikleri ve kongre merkezleri başta olmak üzere şehre canlılık katan tüm önemli aktivitelere yürüme mesafesindedir.

Bilgi ve rezervasyon için tıklayınız.
  Duyuru: Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı yeni genelgeyle, otele misafir kabulünde HES kodu zorunlu hale getirildi. Oteller, misafirden hem rezervasyon hem de tesise kabulde HES kodu isteyecek. Genelgenin tamamı için tıklayınız.

HES Kodu Nasıl Alınır?
1-
"Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir.
"HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.
AppStore'dan indirmek için tıklayın.
Google Play'den indirmek için tıklayın.

2- SMS Yöntemi ile aralarında boşluk olacak şekilde sırasıyla; HES, T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir. Paylaşım süresi belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır.

3- E-devlet üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz. Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken seyahat günlerinizin zaman aralığını dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır.
 
 
  Vize   VİZE  
 
  Vize   Konsoloslukların Korona Virüs nedeniyle uyguladığı politikalar ve seyahatinizi ilgilendirebilecek tüm duyurular için tıklayın.

Vize ile ilgili her türlü sorunuz için vize@turkekspres.com.tr adresine e-mail gönderebilirsiniz.
 
 
 
  Türk Ekspres Meetings & Events  
 
  www.turkekspres.com.tr | pr@turkekspres.com.tr  
 
 
Facebook  Twitter    linkedin    instagram        
 
Türk Ekspres Havacılık ve Turizm A.Ş.
Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:19 Detay Plaza B Blok K:3, 34662 Üsküdar / İstanbul, Türkiye
Tel: 0850 811 09 47

© Her Hakkı Saklıdır.
 
İletiyi tarayıcıda görüntülemek için tıklayın. Abonelikten ayrılmak için tıklayın.


Bu e-mail MailGraf servis sağlayıcısı kullanılarak iletilmiştir.


MailGraf